Blog o zdrowym odżywianiu
Letnie owoce
Letnie owoce

Letnie owoce

Przez cały rok wiele osób oczekuje lata, ponieważ to właśnie wtedy sezonowe owoce i warzywa są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. To wszystko powoduje, że można będzie komponować posiłki będące prawdziwą bombą witaminową, i to właściwie za drobne pieniądze. Koniecznie należy więc postawić na dania pełne witamin,  co spowoduje, że poczujemy się lepiej, jak i uzupełnimy wszelkiego rodzaju braki w swoim organizmie.

Przykłady bomb witaminowych;

Sałatki- w przeróżnych kompozycjach i o przeróżnych składnikach. Tak naprawdę dla każdego będzie mogło znaleźć się coś wspaniałego. Nawet w formie dodatków do grilla, czy do różnych mięs do kolacji. Wiele osób sałatki robi również na śniadanie czy jako dodatek do obiadu. Dlatego wiele zależy od składników, a tych w    każdej porze lata nie brakuje. Może to być zwykła sałata, ogórek, pomidor bądź też sałatka typowo owocowa i można będzie zalać ją jogurtem.

Desery- mogą to być mrożone owoce, które są podawane w formie lodów, czy też pokrojone owoce zalane jogurtem. Dla wielu osób jedzenie owoców latem jest czymś naturalnym, stąd też bardzo często jest w stanie zastąpić posiłki.

Jest to więc przykład na to, by w krótkim czasie wzbogacić swoją dietę o różne witaminy i minerały, a tym samym poprawić swój wygląd i samopoczucie.