Blog o zdrowym odżywianiu
Kokos
Kokos

Kokos

Pomimo jego obecności na rynku, to wciąż wiele osób nie zwraca na niego uwagi, bo zwyczajnie nie wie w jaki sposób można go wykorzystać. Tak naprawdę w krajach w których rośnie naturalnie można zauważyć bogactwo dań z jego udziałem. Kokos jest niezwykle cennym owocem, ponieważ jest prawdziwą bombą witaminową. Oznacza to, że  nawet w momencie w którym dieta jest dość uboga jeśli chodzi o różnorodność składników, zastąpienie wielu z nich kokosem będzie mogło okazać się właściwe.

Jak się dostać?

Dla wielu osób sam sposób na dostanie się do wnętrza kokosa jest skomplikowane, stąd też obawiają się go kupić. Jednak w praktyce jest to banalne do tego stopnia, że właściwie nikt nie będzie miał z tym większego problemu. Samo otwarcie jest możliwe już z pomocą noża, wystarczy tylko znaleźć na skorupie trzy dziurki oraz wyszukać tę najsłabszą. Do  wyciągnięcia wnętrza wystarczy tradycyjny korkociąg. Następnie należy włożyć kokos do rozgrzanego piekarnika a po około 20 minutach sam pęknie.

Jedzenie

Mleczko kokosowe  można wypić samo, z dodatkiem alkoholu, czy tez dodać do różnych potraw lub ciast. Miąższ również można wykorzystać na różne sposoby, co oznacza, że właściwie jeśli komuś podchodzi smak, będzie mógł wprowadzić na stałe do swojej diety.