Blog o zdrowym odżywianiu
Co zabrać na plaże?
Co zabrać na plaże?

Co zabrać na plaże?

Wyprawa na wakacje wymaga od nas pewnego rodzaju organizacji, jak i przemyślenia tego, czy wszystko ze sobą zabraliśmy. Tak naprawdę należy pomyśleć o większej torbie plażowej, by wszystko niezbędne  przedmioty spakować w jedną, wtedy łatwiej będzie się wybrać na plaże. Co właściwie należy na nią zabrać?

  •  napoje- w szczególności bardzo duże zapasy wody, ponieważ nawodnienie organizmu stanowi podstawę jego prawidłowego funkcjonowania. Szczególnie gdy przez dłuższy czas będziemy przebywali na słońcu. Należy postawić na wodę lub ewentualnie napoje słodzone. W żadnym wypadku nie należy zabierać ze sobą alkoholu.
  •  krem z filtrem- nie tylko przed wyjściem na plaże należy się posmarować, ale również  w trakcie przebywania na niej co jakiś czas należy nałożyć kolejna warstwę. To szczególnie istotne by dostosować właściwą moc kremu do potrzeb skóry, dla dzieci warto jest wziąć mocniejszy filterek.
  •  odpowiednia pora- należy wystrzegać się opalania w godzinach 10-14 ponieważ wtedy można doznać poparzenia słonecznego. Dlatego tak ważnym jest, by odpowiednio rozplanować sobie cały dzień.
  • strzeżona plaża- przed wybraniem się w dane miejsce należy sprawdzić czy jest ono strzeżone przez ratownika. To niezwykle ważne, gdyż ma wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł napisany gościnnie przez: