Blog o zdrowym odżywianiu
Dieta na zdrowe oczy
Dieta na zdrowe oczy

Dieta na zdrowe oczy

Zdrowie jest tylko jedno, dlatego tak niezwykle istotne jest by utrzymać je na odpowiednim poziomie. To wszystko powoduje, że coraz większa liczba osób zaczyna o nie dbać. Wciąż istnieje przekonanie, że przyjmowanie regularnie suplementów diety będzie mogło przyczynić się do ochrony zdrowia, szczególnie zachowanie naszych zmysłów w odpowiedniej kondycji. Niestety zapominamy o tym, jak ważne są witaminy w naszej diecie.

Dlatego chcąc odpowiednio dobrze zadbać o swoje zdrowie, na pierwszym miejscu należy postawić właściwe odżywianie. Szczególnie istotnym jest to, by dieta była maksymalnie  zróżnicowana, ponieważ tylko dzięki temu można będzie dostarczyć wiele witamin i mikroelementów w trakcie jednego posiłku. Na szczególną uwagę zasługują owoce i warzywa w kolorze żółtym i czerwonym ale też sałata czy szpinak. To właśnie one posiadają witaminę A, która jest niezbędna dla lepszego wzroku.

Pełnoziarniste pieczywo z kolei to źródło witaminy B, dlatego wszyscy kochający słodycze, w szczególności powinni mieć to na uwadze, gdyż spożywając czekoladę zapotrzebowanie na witaminę B będzie rosło. Zarówno pieczywo pełnoziarniste, jak i ryby i mięso dostarczają do organizmu Cynk, dlatego warto jest zwrócić uwagę na to, ile  spożywamy tych produktów i w jaki sposób można zwiększyć ich liczbę w ciągu tygodnia. Niezwykle ważna dla zdrowia oczu jest Luteina, można ją znaleźć w niebieskich i czerwonych warzywach, ale również w zbożach.
Dbanie o wzrok to nie tylko regularne badanie go, ale również kompleksowa dieta. Dlatego warto jest zwrócić na to swoja uwagę.